Kde: Univerzitní kino Scala (kinosál), Brno

Marek Olbrzymek - tenor
Vladimír Richter – baryton
Ondřej Musil – arr. a bas

🎼Petr Hala: Nachtzauber (Noční kouzlo)
Noch bist du da (Ještě jsi tady) Text: Rose Ausländer

🎼Bohuslav Martinů: Boží muka
🎼Tajná láska (Písničky na dvě stránky)
🎼Cesta k milé
🎼Chodníček Písničky na jednu stránku)
Vladimír Richter – zpěv
Petr Hala – klavír

🎼Christmas carols (arr. Eduard Tomaštík, Michal Procházka)
Provedení: Hudební soubory Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity:

Pěvecké kvinteto MUNIkanti je příležitostné těleso složené z pedagogů Katedry hudební výchovy PdF MU. Členové se v různém uskupení tradičně podílejí na koncertech a dalších slavnostních fakultních i univerzitních setkáních (např. imatrikulace, promoce, inaugurace, udílení čestných doktorátů ).
Klavírista Petr Hala (1965) se dlouhodobě zabývá interpretací sólové a komorní hudby s akcentem na tvorbu soudobou. Pořídil řadu premiérových nahrávek soudobých klavírních děl v Českém rozhlase. Celoživotně se věnuje též kompozici, zpočátku jako autodidakt, v roce 2015 pak úspěšně završil doktorské studium na JAMU v Brně v oboru Kompozice a teorie kompozice. Je autorem orchestrálních skladeb, z nichž nedůležitější jsou Křižová cesta (premiéra roku 2012, Praha, Rudolfinum) a Český lev (premiéra roku 2015, Praha, Sál Bohuslava Martinů). Napsal řadu vokálních i instrumentálních komorních skladeb, jeho operu Mistrová aneb Když bolševici zrušili Vánoce na vlastní libreto s použitím textů J. Haška uvedlo ve světové premiéře roku 2016 brněnské Divadlo na Orlí.

Vladimír Richter (1956) působil zprvu jako sólista Národního divadla v Brně, od r. 1994 se věnuje pouze koncertní činnosti a pedagogické práci na Masarykově univerzitě. Spolupracoval s mnoha ansámbly věnujícími se programově tzv. poučené interpretaci staré hudby. Bohaté uplatnění nachází také jako interpret skladeb soudobých – uvedl premiéry děl P. Ebena, P. Haly, M. Košuta, I. Medka, P. Řezníčka, M. Štědroně, A. Parsche. Zpíval na Pražském jaru, Concentu Moraviae, prestižních evropských festivalech staré hudby v Regensburgu, Herne, Brežici, koncertoval na univerzitách v Jižní Americe. Na CD a pro rozhlas a televizi natočil např. díla J. Handla, A. Michny, B. M. Černohorského, F. V. Míči, J. D. Zelenky, B. Martinů, J. Nováka, M. Štědroně.

MUNIcimbal – cimbálový soubor hraje široký repertoár žánru lidového, jazzového i populárního. Umělecký vedoucí: Eduard Tomaštík.

Srdečně zvou Munipress a Pedagogická fakulta MU.

Událost na facebooku