Setkání Evropské asociace univerzitních nakladatelství v Hamburku

Naše kolegyně, redaktorka Martina Dvořáková, která působí také jako tajemnice Evropské asociace univerzitních nakladatelství, se v minulém týdnu vypravila do Hamburku. Její cesta měla hned dva cíle.

14. 6. 2024

Prvním z nich byla veřejná schůze asociace, která se konala na mezinárodním veletrhu BiblioCon. Výkonný výbor během svého zasedání debatoval o možnostech spolupráce knihoven a nakladatelství, jejichž sféry zájmu se prolínají, zejména v oblastech práce s daty, indexování a databází. Cílem diskuze bylo podpořit kooperaci obou stran prostřednictvím konsorcií a knihovních sítí. Projednávaly se také možnosti využití stávajících organizačních struktur a služeb pro výzkumníky.

Druhý den se konalo již uzavřené jednání výkonného výboru, jehož záměrem bylo stanovit strategické směřování asociace a naplánovat aktivity na příští období. Plánované aktivity budou na podzim předloženy ke schválení na výroční schůzi asociace.